Siciny
 • Siciny5
 • Siciny1
 • Siciny 8
 • Siciny4

 • Boże Ciało - Święto Ciała i Krwi Pańskiej

  Boże Ciało - Święto Ciała i Krwi Pańskiej

 • Święto Patrona Szkoły – Henrykalia 2018

  Święto Patrona Szkoły – Henrykalia 2018

 • Spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim

  Spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim

 • WIZYTACJA KANONICZNA ks. Bp Jacka Kicińskiego

  WIZYTACJA KANONICZNA ks. Bp Jacka Kicińskiego

 • SZKOLNY TURNIEJ WARCABOWY

  SZKOLNY TURNIEJ WARCABOWY

 • Adršpašské skály i Góry Wałbrzyskie - wycieczka klasy VIII z Sicin

  Adršpašské skály i Góry Wałbrzyskie - wycieczka klasy VIII z Sicin

 • Boże Ciało - Święto Ciała i Krwi Pańskiej

  Boże Ciało - Święto Ciała i Krwi Pańskiej

 • „OKNO Z WIDOKIEM NA ARCHIPELAG”

  „OKNO Z WIDOKIEM NA ARCHIPELAG”

 • WIZYTACJA KANONICZNA ks. Bp Jacka Kicińskiego

  WIZYTACJA KANONICZNA ks. Bp Jacka Kicińskiego

 • Koncert kolęd w Sicinach

  Koncert kolęd w Sicinach

 • „Jak nie czytam, jak czytam” – ogólnopolska akcja czytania

  „Jak nie czytam, jak czytam” – ogólnopolska akcja czytania

 • Wieczór Marcinowy 2019

  Wieczór Marcinowy 2019

 • Spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim

  Spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim

 • „OKNO Z WIDOKIEM NA ARCHIPELAG”

  „OKNO Z WIDOKIEM NA ARCHIPELAG”

 • Adršpašské skály i Góry Wałbrzyskie - wycieczka klasy VIII z Sicin

  Adršpašské skály i Góry Wałbrzyskie - wycieczka klasy VIII z Sicin

 • „Jak nie czytam, jak czytam” – ogólnopolska akcja czytania

  „Jak nie czytam, jak czytam” – ogólnopolska akcja czytania

 • Zaśpiewajmy Jezuskowi…

  Zaśpiewajmy Jezuskowi…

 • Ogłoszenia duszpasterskie

  Ogłoszenia duszpasterskie
2009-09-02 21:46:37
Pan pobłogosławił i ziemia plon wydała...

Dożynki Parafialne - Siciny 2009

Zdjęcie: Pan pobłogosławił i ziemia plon wydała... Zdjęcie: Pan pobłogosławił i ziemia plon wydała... Zdjęcie: Pan pobłogosławił i ziemia plon wydała... Zdjęcie: Pan pobłogosławił i ziemia plon wydała... Zdjęcie: Pan pobłogosławił i ziemia plon wydała... Zdjęcie: Pan pobłogosławił i ziemia plon wydała... Zdjęcie: Pan pobłogosławił i ziemia plon wydała... Zdjęcie: Pan pobłogosławił i ziemia plon wydała... Zdjęcie: Pan pobłogosławił i ziemia plon wydała... Zdjęcie: Pan pobłogosławił i ziemia plon wydała... Zdjęcie: Pan pobłogosławił i ziemia plon wydała... Zdjęcie: Pan pobłogosławił i ziemia plon wydała... Zdjęcie: Pan pobłogosławił i ziemia plon wydała... Zdjęcie: Pan pobłogosławił i ziemia plon wydała... Zdjęcie: Pan pobłogosławił i ziemia plon wydała... Zdjęcie: Pan pobłogosławił i ziemia plon wydała... Zdjęcie: Pan pobłogosławił i ziemia plon wydała... Zdjęcie: Pan pobłogosławił i ziemia plon wydała... Zdjęcie: Pan pobłogosławił i ziemia plon wydała... Zdjęcie: Pan pobłogosławił i ziemia plon wydała... Zdjęcie: Pan pobłogosławił i ziemia plon wydała... Zdjęcie: Pan pobłogosławił i ziemia plon wydała... Zdjęcie: Pan pobłogosławił i ziemia plon wydała... Zdjęcie: Pan pobłogosławił i ziemia plon wydała... Zdjęcie: Pan pobłogosławił i ziemia plon wydała... Zdjęcie: Pan pobłogosławił i ziemia plon wydała... Zdjęcie: Pan pobłogosławił i ziemia plon wydała... Zdjęcie: Pan pobłogosławił i ziemia plon wydała... Zdjęcie: Pan pobłogosławił i ziemia plon wydała... Zdjęcie: Pan pobłogosławił i ziemia plon wydała... Zdjęcie: Pan pobłogosławił i ziemia plon wydała... Zdjęcie: Pan pobłogosławił i ziemia plon wydała... Zdjęcie: Pan pobłogosławił i ziemia plon wydała... Zdjęcie: Pan pobłogosławił i ziemia plon wydała... Zdjęcie: Pan pobłogosławił i ziemia plon wydała... Zdjęcie: Pan pobłogosławił i ziemia plon wydała... Zdjęcie: Pan pobłogosławił i ziemia plon wydała... Zdjęcie: Pan pobłogosławił i ziemia plon wydała... Zdjęcie: Pan pobłogosławił i ziemia plon wydała... Zdjęcie: Pan pobłogosławił i ziemia plon wydała... Zdjęcie: Pan pobłogosławił i ziemia plon wydała... Zdjęcie: Pan pobłogosławił i ziemia plon wydała... Zdjęcie: Pan pobłogosławił i ziemia plon wydała... Zdjęcie: Pan pobłogosławił i ziemia plon wydała...

    Dożynki to największe w roku święto gospodarskie rolników będące ukoronowaniem ich całorocznego trudu. Obchodzone są po zakończeniu wszystkich najważniejszych prac polowych i zebraniu plonów, a głównie plonu zbóż.

    Uroczystości dożynkowe w naszej parafii rozpoczęła msza św. dziękczynna w kościele parafialnym p.w. św. Marcina, którą odprawił tutejszy proboszcz, a zarazem gospodarz dożynek ks. kanonik Tadeusz Śliwka. Uroczysty pochód z wieńcami dożynkowymi wnieśli do świątyni przedstawiciele siedmiu wsi wchodzących w skład parafii. Na czele pochodu szli starostowie dożynek, którymi w tym roku byli pani Henryka Prus i pan Wiesław Świadkiewicz z Tarpna. Wręczyli oni bochen chleba, upieczony z mąki pochodzącej z ostatnich zbiorów, gospodarzowi dożynek. Wszystkie wieńce dożynkowe, wykonane z kłosów zbóż, owoców, warzyw, polnych kwiatów, zostały poświęcone przez ks. Tadeusza Śliwkę i złożone przy głównym ołtarzu. Mszę św. dziękczynną uświetnił zespół wokalny z Wronowa, a swą obecnością zaszczycili przybyli goście: Wójt Gminy Niechlów Jan Głuszko z małżonką, panowie Bogdan Zalejski, Jan Kamiński, Krzysztof Horbulewicz, Władysław Dul. Po nabożeństwie przy Domu Strażaka w Sicinach rozpoczął się festyn ludowy. W czasie jego trwania rozegrano tradycyjnie kolejny już turniej wsi o puchar przechodni proboszcza. Konkurencje turnieju przygotowali przedstawiciele poszczególnych wiosek, a przeprowadziła je pani Maria Knihnicka z Łękanowa wraz z panem Ryszardem Kałużnym. W tym roku w turnieju wsi zwyciężyła społeczność Sicin. Wraz z pucharem zwycięzcy dostali kuchenkę mikrofalową ufundowaną przez ks. proboszcza. Między kolejnymi konkurencjami prezentował się zespół wokalny z Domu Kultury z Niechlowa w składzie Roksana Baran, Paulina Beta, Klaudia Dziadkiewicz, Milena Prodan i Rafał Ilmak, który przygotował pan Stanisław Beta z Wronowa.

Dużo emocji budził także konkurs strzelecki. W kategorii kobiet zwyciężyła pani Marzena Sarnecka z Sicin, a w kategorii mężczyzn pan Marek Płóciniak z Sicin. Dużym zainteresowaniem, jak co roku, cieszyła się loteria fantowa w której każdy los wygrywał. Jej główną nagrodą był rower ufundowany przez panią Marię Janik z Sicin. Tegorocznym szczęśliwcem został Mateusz Soczewka z Łękanowa.

W czasie festynu każdy mógł spróbować różnorodne potrawy, które przygotowywali przedstawiciele wsi z parafii Siciny.

    Od godziny 19 rozpoczęła się zabawa wiedeńska, której przygrywał zespół „Dynamic”. Dochód z festynu w całości został przeznaczony na fundusz elewacji kościoła parafialnego. Organizatorami festynu dożynek parafialnych byli: Rada Parafialna, Stowarzyszenie Siedmiu, Koło Gospodyń Wiejskich z Sicin i Naratowa, Ochotnicza Straż Pożarna z Sicin i Naratowa, Rady Sołeckie z Bogucina, Łękanowa, Naratowa, Sicin, Tarpna, Wioski i Wronowa.

 

    Gospodarz dożynek i organizatorzy festynu składają serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom, dzięki pomocy których możliwe było zorganizowanie uroczystości dożynkowych:

-        Hurtownia „Ada” w Górze

-        Ireneusz Bodera

-        Władysław Dul - Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów Tylewice

-        Tomasz Grzelak

-        IGAZ Wąsosz

-        Maria Janik

-        Grażyna Januś - Skład Węgla w Górze

-        Barbara i Andrzej Kilarscy – Piekarnia „Kilar”

-        Karolina Konopa - hurtownia „Hasim”

-        Katarzyna Kurdek - Salon Firan „Zafir”

-        Firma przewozowa „Lis”

-        Jadwiga Majerowicz

-        Jacek Michalczak - Piekarnia Sierakowo

-        Pieczarkarnia - pan Pobierowski

-        Polarczykowie - „Kram” w Górze

-        Elżbieta i Tadeusz Rodkiewicz

-        Tadeusz Sydorczyk

-        Ks. Tadeusz Śliwka

 

EK

 

 


Stowarzyszenie Siedmiu