 SZKOLNY TURNIEJ WARCABOWY  „OKNO Z WIDOKIEM NA ARCHIPELAG”  WIZYTACJA KANONICZNA ks. Bp Jacka Kicińskiego  Adršpašské skály i Góry Wałbrzyskie - wycieczka klasy VIII z Sicin
|
|
 WIZYTACJA KANONICZNA ks. Bp Jacka Kicińskiego  Boże Ciało - Święto Ciała i Krwi Pańskiej  SZKOLNY TURNIEJ WARCABOWY
|
 Pasowanie na czytelnika 2019  „Jak nie czytam, jak czytam” – ogólnopolska akcja czytania  Nadeszła chwila rozstania...
|
|
|
III Festiwal Nauki
III Festiwal Nauki
Dnia 04.06.2012 roku w Gimnazjum w Naratowie zorganizowaliśmy Trzeci Festiwal Nauki. Podczas tej uroczystości gimnazjaliści podsumowali pracę nad projektami edukacyjnymi zatytułowanymi „W kręgu Pana Tadeusza”,
„Razem lepiej” oraz „Zdrowe odżywianie” realizowanymi w naszym gimnazjum
w roku szkolnym 2011/2012
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie i nauczyciele Gimnazjum w Naratowie, uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Sicinach, uczniowie z Gimnazjum w Niechlowie oraz zaproszeni goście, wśród których na uroczystość przybyli: Przewodnicząca Rady Gminy - pani Ewa Piotrowiak, wójt Gminy Niechlów – p. J.Głuszko, a także dyrektorzy szkół p. Mariola Szurynowska oraz p. Andrzej Skorecki.
Podczas festiwalu uczniowie klasy II zaprezentowali prezentację multimedialną „Razem lepiej” podsumowującą współpracę z Domem Pomocy Społecznej we Wronińcu. Kolejnym pozycją programu była prezentacja projektu „Zdrowe odżywianie”. Ostatnim punktem było podsumowanie projektu „W kręgu Pana Tadeusza”. W ramach tego przedsięwzięcia młodzież Gimnazjum w Naratowie przedstawiła inwokację, zagrała na cymbałach, zaprezentowała obyczaje w Panu Tadeuszu, szczególnie dużo uwagi poświęcając grzeczności.
Warto podkreślić, że gimnazjaliści inspirując się Mickiewiczowskim utworem nakręcili film pt. „Sovoir – Vivre” mówiący o zasadach zachowania się przy stole.
W epopei dużo miejsca zajmują polowaniom, dlatego wykorzystując okazję zaprosiliśmy zawodowego myśliwego - p. Mateusza Andrzejczaka Przedstawiciela Ośrodka Hodowli Zwierzyny z Osowej Sieni,, który opowiedział nam o polowaniach zbiorowych i zagrał na rogu. Co więcej uczniowie razem z opiekunem ugotowali staropolski bigos, którym poczęstowali zgromadzonych.
Podczas festiwalu został również przedstawiony film pt. „Królestwo Odry”, który startuje w ogólnopolskim konkursie przyrodniczym, a jego autorkami są Klaudia Wróblewska i Justyna Merta. Dla klasy III zorganizowano zajęcia z chemii, które przygotowali i przedstawili studenci Uniwersytetu Wrocławskiego. Dla naszych gości przygotowany został słodki poczęstunek. Na koniec się wszyscy udali się na boisko Orlik, aby wypuścić balony symbolizujące Dzień Tolerancji oraz Dzień Bez Przemocy.
|
|