Adršpašské skály i Góry Wałbrzyskie - wycieczka klasy VIII z Sicin „OKNO Z WIDOKIEM NA ARCHIPELAG” Spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim „Jak nie czytam, jak czytam” – ogólnopolska akcja czytania
|
Adršpašské skály i Góry Wałbrzyskie - wycieczka klasy VIII z Sicin „Jak nie czytam, jak czytam” – ogólnopolska akcja czytania „OKNO Z WIDOKIEM NA ARCHIPELAG” Nadeszła chwila rozstania...
|
|
|
|
|
Wieczór Marcinowy 2014
Imieniny parafii p.w. św. Marcina w Sicinach
zdjęcia z wypieku rogali marcinowych Alan Mikołajczyk
Dla mieszkańców parafii Siciny 11 listopada to podwójne święto. Obchodzą wówczas – jak każdy Polak – Narodowe Święto Niepodległości, ale także imieniny parafii, której patronem jest święty Marcin z Tours.
W wigilię obchodów dnia patronalnego, czyli 10 listopada, odbył się kolejny już Wieczór Marcinowy zorganizowany przez Stowarzyszenie Siedmiu. Rozpoczął się nabożeństwem o godzinie 16.00, któremu przewodniczył dziekan Dekanatu Wschowa ks. Antoni Płatek.
We mszy świętej uczestniczyli ojcowie jezuici Józef Klemez i Longin Płachta, Wójt Gminy Niechlów Jan Głuszko, parafianie oraz grupa mieszkańców wraz z sołtysem z zaprzyjaźnionej miejscowości Wioska z gminy Rakoniewice, która została zaproszona na święto parafialne w Sicinach.
Po nabożeństwie procesja ze św. Marcinem na koniu udała się na plac przed świetlicę wiejską. Tam odbyły się występy przygotowane na tę okazję. Najpierw miało miejsce przedstawienie teatralne ukazujące epizod z życia Marcina. W tym roku scena obrazowała spotkanie Marcina – legionisty z rodzicami w domu rodzinnym. W roli św. Marcina wystąpił Jędrzej Krysztof, w postać rodziców wcielili się pani Teresa Szadkowska i pan Stanisław Sarnecki. W roli narratora wystąpił pan Arkadiusz Wojnowski. Przedstawienie przygotowała pani Małgorzata Merta. Po nim wystąpił zespół wokalny z Gimnazjum z Naratowa w składzie: Anna Janowiak. Katarzyna Kołodziejek, Igor Skawski, Katarzyna Bachowska, Alicja Ciszewska, Aleksandra Głowiak, Karolina Gurgurewicz, Lidia Król, Aleksandra Wójcik i Maria Wróblewska. Dalszą część wieczoru umilił zespół „Wronowianki” oraz zespół nauczycieli „Belfer” w składzie: Danuta Ciszewska, Małgorzata Głowiak, Dorota Kamińska, Małgorzata Merta, Ilona Ratajczak, Mariusz Ratajczak i Katarzyna Wojnowska. W stoiskach można było nabyć, cieszące się dużą popularnością, rogale marcinowe i grzane wino. Nowością był pamiątkowy talerz z wizerunkiem św. Jana Pawła II na tle sicińskiej świątyni namalowany przez naszą parafiankę Joannę Iwanowicz we współpracy z panią Dorotą Koziara.
Wieczór Marcinowy wpisał się do kalendarza uroczystości parafialnych jako święto wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Każdego roku gromadzi na placu przed świetlicą wiejską dużą rzeszę ludności zarówno z parafii jak i z poza jej terenu. Świadczy to o dużej popularności i randze tego wyjątkowego święta.
EK
Stowarzyszenie Siedmiu składa serdeczne podziękowania
państwu Bożenie i Józefowi Czak,
pani Julicie Kaźmierczak - ranczo Radosław,
zespołowi Wronowianki
oraz wszystkim, którzy poprzez swoją pracę, zaangażowanie i ofiarność
wsparli organizację Wieczoru Marcinowego
|
|