Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek Ogłoszenia duszpasterskie Spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim Jarmark 2024
|
|
WIZYTACJA KANONICZNA ks. Bp Jacka Kicińskiego Święto Patrona Szkoły – Henrykalia 2018 Wieczór Marcinowy 2019 Ogłoszenia duszpasterskie Pasowanie na czytelnika 2019
|
Pasowanie na czytelnika 2019 Adršpašské skály i Góry Wałbrzyskie - wycieczka klasy VIII z Sicin Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek Zaśpiewajmy Jezuskowi…
|
|
|
Projekt COOLTURALNI - podsumowanie
30 listopada w Sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Niechlowie odbyło się uroczyste podsumowanie Projektu COOLTURALNI realizowanego przez Stowarzyszenie Siedmiu w Sicinach przy współpracy z G.O.K.w Niechlowie oraz Zespołem Szkół w Niechlowie, Gimnazjum w Naratowie oraz Szkołą Podstawową w Sicinach.
Projekt w 89% finansowany był przez Fundację PZU w 11% przez Stowarzyszenie Siedmiu w Sicinach wartość projektu to 17032,00zł. Po przywitaniu obecnych i podsumowaniu w liczbach projektu przez panią Katarzynę Kurdek, uczestnicy wspominali „coolturalne” wyjazdy do Wrocławia. Uczniowie z Zespołu Szkół w Niechlowie zaprezentowali m.in. inscenizację legendy „Mostek Czarownic” i przekazali podziękowania dla Stowarzyszenia Siedmiu w Sicinach oraz dla Gminnego Ośrodka Kultury w Niechlowie, gdyż głównie dzięki zaangażowaniu Pani Katarzyny Kurdek I Lilli Różańskiej – projekt mógł być zrealizowany. Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Sicinach zaśpiewały piosenkę o Wrocławiu oraz o krasnoludkach, którą to porwały publiczność do wspólnej zabawy i śpiewu. Ucznowie Gimnazjum w Naratowie zaprezentowali prezentację multimedialną, w którą poprzez zdjęcia i komentarz przypomnieli wszystkim wyjazdy do Wrocławia. Podczas spotkania zostały wręczone nagrody dla uczestników konkursu plastycznego „kulturalne wspomnienia z Wrocławia”, ponadto każdy z uczestników projektu otrzymał upominek – gadżet z teatru Capitol, pani Katarzyna Kurdek będąca jednocześnie Przewodniczącą zarządu Stowarzyszenia Siedmiu oraz dyrektorem GOK-u podziękowała za współpracę oraz wręczyła upominki opiekunom wycieczek: Joannie Skrabalak, Elżbiecie Sokołowskiej, która była pomysłodawcą tematu i przebiegu projektu, Anecie Mendyka, Renacie Wołoszyn Katarzynie Wojnowskiej. Wszyscy uczestnicy projektu przy napojach i pysznych wypiekach dzielili się wrażeniami i wspomnieniami, oglądali wystawę zdjęć oraz prac plastycznych, oraz zadawali pytanie kiedy następne wyjazdy? Wszyscy uczestnicy projektu stanowili jedną zintegrowaną grupę - kulturalnych młodych ludzi z terenu Gminy Niechlów.
W ramach Projektu zorganizowano 4 wyjazdy do przyszłorocznej Europejskiej Stolicy Kultury – Wrocławia 2 wyjazdy skoncentrowane były na poznawaniu zabytków Wrocławia, zwiedziliśmy między innymi Panoramę Racławicką, Zabytkowy Rynek wrocławski, Ostrów Tumski, wystawę fotograficzną poświęconą Marlin Monroe, Ogród Japoński, obejrzeliśmy pokaz Fontanny Multimedialnej
2 kolejne wyjazdy poświęcone były Teatrowi z młodszą grupą odwiedziliśmy Oborniki Śląskie gdzie spotkaliśmy wielu ludzi teatru : Teatr Klinika Lalek, Teatr Lala, Grupa Sztuk i Szum, Bil Bombadill, oraz uczestniczyliśmy w warsztatach teatralnych, dzieci we własnoręcznie wykonanych strojach i rekwizytach uczestniczyły w scenie finałowej spektaklu. Następnym – głównym punktem wycieczki był spektakl pt „O żabce która nie została królewną”. Młodzież z gimnazjów zwiedziła teatr Capitol, przez chwilę oglądała próbę do przedstawienia, następnie wieczorem zasiedli w pięknej odnowionej Sali Teatru Capitol na spektaklu „Trzej Muszkieterowie”.
Elżbieta Sokołowska
Katarzyna Kurdek
|
|